Rap4 DMAG

Jak někteří vědí, Rap4 se zabývá různými úpravami zbraní, dokonce vyrábí vlastní zbraně ale hlavně různé upgrade, granáty, miny a prostě všechno, co se dá při paintballu použít.

V minulém roce začal prodávat Tacamo conversion kit pro různé druhy zbraní, který umožňoval vložit střeva zbraně do nového těla a mít tak spodní „reálné“ podávání. Podle mě výborný nápad. Mechanismus zbraně zůstane, tedy vlastnosti zbraně se zachovají, ale zážitek bude jiný. Pokud by se jim to povedlo dobře vyrobit. Podle první ohlasů to zatím není moc dobré. Je prý třeba cosi pilovat a zbraň se chová jinak. Ale třeba u novějších verzí kitů se jim to povedlo zlepšit. Nějaké aktuálnější informace se mi nepovedlo sehnat.

Nicméně ať má člověk cokoli, vždy narazil na problém se zásobníky. RAP4 používal dříve stejný typ jako Milsig (kdo od koho kopíroval to nevím 🙂 ) tedy 20-ti kuličkový zásobník s natahováním. Všechny kuličky v jedné šachtě do tvaru U. Ale tyhle zásobníky trpěli nespolehlivostí, kuličky v nich praskali nebo se nepodávali až do konce.

A pak přišla firma DYE se svoji zbraní DAM (Dye Assault Matrix) a jejich rovné zásobníky se dvěma šachtami vedle sebe. Vyšší spolehlivost je vykoupena nižším počtem kuliček v šachtě. Tedy 2×10 kuliček, takže vystřílíte 10 a zásobník otočíte a zase je tam 10 dalších. Určitě půjde zásobníky spojit dva vedle sebe, takže v jednom bude 40 kuliček. A přebíjení je fakt rychlé. Samozřejmě následné naplnění už tak rychlé není. A nosit u sebe 10 zásobníku není zrovna moc pohodlné. Ale to je prostě dáno velikostí kuličky.

Firma RAP4 vyrobila vlastní verzi zásobníku s dvěma šachtami a pojmenovalo to DMAG. Je to přímo určeno pro konverzní kit. Dá se prostě vyměnit nabíjecí šachta a dát tu na DMAGy. Nic složitého. Cena takového upgrade je docela příjemná  a pokud někdo vlastní tacamo konverzní kit, je to docela jasná volba.

Spodní či reální nabíjení je už dlouhou dobu ožehavou otázkou v military paintball komunitě. Ale já si myslím, že je to o člověku. Pokud někdo se dokáže přenést přes omezení munice, že si musí počítat výstřely a zároveň má rád, když zbraň vypadá dobře, tak je to pro něj nutnost. Ovšem co jsem si během posledních vět všiml, tak málo kdo s tím hraje. Kdyby všichni měli spodní podávání, tak se to dá, ale pokud někdo bez nabíjení dokáže „vysypat“ 50 kuliček ze zásobníku, je hra se spodním dost marná. Zbraň není navíc natolik přesná, abych se spokojil s jedním výstřelem, obvykle se střílí víc, aby byl zásah jasný. Takže čím víc mám v jednom zásobníku, tím lépe. Je zkrátka mnoho názorů proč nemít a zase proč mít. Je to o člověku na co si dokáže zvyknout.

Škoda, že se u nás neprodává ani konverzní kit ani logicky tenhle upgrade. Já bych uvažoval o koupi, například na scénářové akce, a přitom bych mohl se vrátit zpět na akčnější typy her.

Několik obrázků:

Můžete přeskočit na konec a zanechat komentář. Příkaz PING není v současnosti povolena.

3 komentáře k “Rap4 DMAG”

  1. Mikes (warhammers) napsal:

    10 zasobníku i s šachtou mi právě leží na celnici. Do patroly to asi na nic nestihnu namontovat ale vezmu je sebou na „osahání“. Mikes


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*: