Úpravy TPX/TPiX

Už dlouho dobu se koukám po netu na modifikace pistole od Tippmann. Jsem jejím hrdým vlastníkem a i když s ní střílím jen málokdy, jako záložní zbraň je dobrá. Možná není tak dobrá jako Tiberius 8.1, přesto je pro mě lepší alternativou. Především levnější a lehčí zásobníky a možnost změny hlavně za nějakou se závitem A5. Přitom jsem si skutečně ověřil, že o kousek delší hlaveň dokáže udělat divy. Zbraň pak střílí skoro stejně jako běžná paintballová puška. Samozřejmě nikdy nebude jako carbina nebo vytuněná A5.

Pokud bych chtěl někdy v budoucnu z TPX udělat hlavní zbraň, třeba pro dlouhé pochodové akce, nebo prostě jen tak, existuje celá řada různých amatérských modifikací. Ale firma Milsig přišla s kompletním kit pro Tiberis/TPX. Jmenuje se to Milsig FXR Rifle, ale u nás to zřejmě nedá pořídit. Možná, že se to ani nevyrábí. Ale video je to pěkné.
[tube]http://www.youtube.com/watch?v=UAMdqLyLqWE[/tube]

Pro mě by lepší výzvu představovalo vytvoření funkčního zásobníku na víc než 7 kuliček. Takový extended mag pro TPX. Přitom by to nemuselo být nic těžkého. Vylisovat plastový kryt, najít vhodnou pružinu a zbytek dílu použit buď původního zásobníku, nebo také nechat vylisovat. Otázka je, kolik by takový zásobník pak stál. A kolik je rozumná velikost, aby pružina ještě stíhala dodat kuličky a zároveň nebyl moc velký tlak na kuličky, když je naplněn všemi. Několik amatérských úprav je vidět taky v galerii.

 

Můžete přeskočit na konec a zanechat komentář. Příkaz PING není v současnosti povolena.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*: