ZetaMag pro TiPX

Pistole TiPX od Tippmannu je v USA velmi oblíbená. Obecně se tam pistole těší velké oblibě (tedy i Tiberius). Vznikají různé modifikace. Některé jsou tu již zveřejněny. Různé vzhledové nebo funkční kity, které mají za úkol přidat RIS lišty, nebo vzhledově odlišit. Případně i udělat z pistole „plnou“ zbraň s flaškou, kolimátorem a předním držadlem.

Základem takové modifikace je vždy kit, umožnující připojit hadici (případně celou flašku) na pistoli. Prostě bombičky nestačí a jejich výměna není zrovna rychlá.

Další velice oblíbenou modifikací je různá úprava zásobníků. Tak aby se tam vešlo víc munice. K vidění jsou různě lepené zásobník k sobě na 10, 12 nebo i 14 kuliček. Všechno to jsou ale amatérské pokusy a jejich výdrž v boji je otázkou diskuse.

Ovšem konečně napadlo někoho vyrobit něco funkčnějšího. Nejsem si zrovna jistý, kdo přesně je výrobcem. Jestli je to Milsig nebo někdo jiný. Důležité je, že se to jmenuje ZetaMag. Tenhle zásobník má sobě dvě šachty na 10 kuliček. Tedy je to zásobník 2×10. Kuličky jsou narovnány vedle sebe, vedou rovně přímo do zbraně. Nemělo by docházet k zaseknutí kuliček v šachtách a ani vypadávání kuliček. Zásobník je již připraven na FirstStrike munici.

Zásobník tedy v jedné šachtě nese 10 kuliček. Pak se musí vytáhnout, otočit vzhůru nohama a znovu vložit do pistole. Je tak připraveno dalších 10 kuliček. Tento způsob funguje i u dalších zbraní a nové zásobník od Milsig také mají dvě šachty.

Zásobník působí kvalitně, kuličky z něj nepadají. Nabíjení zásobníku je samo o sobě docela sranda. Protože se k toni když jsou dole. Když je zásobník plně nabitý, je volná šachta kryta speciální krytkou. Tedy může být kryta. V rychlých hrách to zřejmě není třeba. Navíc to trochu zdržuje (sundat krytku, otočit a zase nasadit). Osobně si myslím, že první co bych ztratil je právě ona krytka.

Nejde tedy snadno zaseknout pružinu, tak jak je to u originálu. Prostě se vezme ta „trubka“ zatlačí se na pružinu a tím dojde k zaseknutí a pak se kuličky nabijí do zásobníku. Pružina drží zacvaknutá dokud se nevymáčkne tlačítko na zásobníku. Domnívám se, že je to možnost jak zabránit deformaci kuliček tlakem pružiny při delším hraní. Zaseknutí ovšem zdržuje při přebíjení, řekl bych že je možné, při rychlejších hrách si pružiny odjistit a pak přebíjet velmi rychle.

ZetaMagZetaMagKompletní sada ZetaMagZetaMag s nabitou kuličkouZetaMag s FirstStrike

Zde je představení zásobníku:

Našel jsem i další video, kde je vidět reálné použití. Je vidět, že se pistole používají právě na hřištích. A dají se s tím udělat i pěkné zásahy.

TiPX sám o sobě nemůže střílet FistStrike. Ale po upgrade již je střílení umožněno. Ten kousek hlíníku, co je ve zbrani, stačí trochu vypilovat a je hotovo. Tedy s nadsázkou ano. Prodává se na to speciální kit.

http://www.gunhead.com/gpb/index.html

Tady je pak video, kde je vidět výměna za First Strike kit.

Můžete přeskočit na konec a zanechat komentář. Příkaz PING není v současnosti povolena.

1 komentář k “ZetaMag pro TiPX”

  1. webpage napsal:

    webpage

    ZetaMag pro TiPX | Pantiball Forest Litomyšl


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*: